Katarzyna Kroner

radca prawny

Specjalizuję się w prawie cywilnym i gospodarczym, a także prawie medycznym. Od początku kariery zawodowej związana jestem głównie ze spółkami kapitałowymi w większości giełdowymi...
[Więcej >>>]

Sklep

Wprowadzenie wyrobów medycznych na rynek niemiecki

Katarzyna Kroner10 października 20222 komentarze

Moja Kancelaria ułatwi Ci wprowadzenie wyrobów medycznych na rynek niemiecki!

Mam przyjemność ogłosić, że moja Kancelaria podjęła współpracę z kancelarią prawną TIGGES Rechtsanwälte z siedzibą w Dusseldorfie.

Wprowadzenie wyrobów medycznych na rynek niemiecki

Dzięki podjętej współpracy Kancelaria rozszerzyła świadczone usługi prawne o wsparcie polskich przedsiębiorców z branży wyrobów medycznych na rynku niemieckim.

Oferuję więc możliwość objęcia opieką prawną projektów mających na celu wprowadzenie wyrobów na rynek niemiecki i dokonania rejestracji wyrobów na tym terytorium, a także skorzystania ze specjalistycznej pomocy i doradztwa w zakresie szeroko pojętego prawa medycznego i ochrony zdrowia w Niemczech.

Mam nadzieję, że współpraca okaże się dla obu stron owocna, a przede wszystkim będzie z korzyścią dla naszych klientów 🙂.

Katarzyna Kroner
radca prawny

***

Podmioty prowadzące obrót wyrobami medycznymi – kto jest kim?

Podmioty prowadzące obrót wyrobami medycznymi z pewnością muszą odnaleźć się w gąszczu wielu niejednoznacznych przepisów.

Podczas jednego ze spotkań klient, któremu pomogłam wyjść z sukcesem ze sprawy dotyczącej podatku VAT od wyrobów medycznych toczącej się przed urzędem skarbowym, powiedział:

Skąd mogliśmy to wiedzieć, skoro przepisy są tak skomplikowane? Rozpoczynając działalność, nie potrafiliśmy nawet ustalić, jaką rolę w stosunku do wyrobów pełnimy

No właśnie – przepisy są skomplikowane. Choć zawierają definicje w tym zakresie, trzeba przyznać, że określenie roli nie zawsze jest zadaniem prostym i oczywistym [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Katarzyna Kroner

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Kroner w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  Roman 12 października, 2022 o 15:13

  Dzień dobry,
  Czy Szwajcarię brała Pani także pod uwagę w ramach tej współpracy ?
  Pozdrawiam

  Katarzyna Kroner 13 października, 2022 o 09:28

  Nasza bezpośrednia obsługa nie obejmuje prawa Szwajcarii. Jednak współpracujemy z trzema kancelariami w Szwajcarii, więc w razie potrzeby możemy pośredniczyć.

  Komentowanie do tego wpisu jest wyłączone.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: