Katarzyna Kroner

radca prawny

Specjalizuję się w prawie cywilnym i gospodarczym, a także prawie medycznym. Od początku kariery zawodowej związana jestem głównie ze spółkami kapitałowymi w większości giełdowymi...
[Więcej >>>]

Sklep

O blogu

 

Wyobraź sobie, że w Europie możemy doliczyć się około 500 000 różnych wyrobów medycznych, aby uregulować ten rynek polski ustawodawca wprowadził ustawę i kilkanaście aktów wykonawczych, do tego istnieje jeszcze szereg przepisów wspólnotowych oraz norm, którym podlega ta grupa wyrobów.

Pracując już kilka lat w branży wyrobów medycznych wielokrotnie spotykałam się z problemem braku łatwo dostępnych i wiarygodnych informacji na nurtujące mnie problemy prawne, niezbędne do rozwiązania konkretnych sytuacji w bieżącej działalności firmy.

Pomyślałam więc, że skoro ja tak często zderzałam się z tym problemem jestem przekonana, że boryka się z nim także, spora grupa wytwórców, importerów, dystrybutorów, autoryzowanych przedstawicieli, świadczeniodawców, profesjonalnych i zwykłych użytkowników. Teraz gdy zebrałam już trochę wiedzy oraz doświadczenia chętnie się nimi podzielę. 

W związku z tym, że zagadnienia z zakresu wyrobów medycznych są bardzo złożone i lokują się na granicy prawa, biznesu, ale także nauk medycznych i niejednokrotnie technicznych, chciałabym aby ten blog stanowił również platformę wymiany doświadczeń w branży, zbiór artykułów, analiz i komentarzy dla wszystkich zainteresowanych tematem.

Dlatego jeżeli masz problem, chcesz dowiedzieć się więcej lub prowadzi Cię ciekawość i zaglądasz tutaj, to właśnie dla Ciebie został stworzony ten blog.