Katarzyna Kroner

radca prawny

Specjalizuję się w prawie cywilnym i gospodarczym, a także prawie medycznym. Od początku kariery zawodowej związana jestem głównie ze spółkami kapitałowymi w większości giełdowymi...
[Więcej >>>]

Sklep

Zmiany, zmiany, zmiany …

Katarzyna Kroner25 października 2015Komentarze (0)

Dziś wybory, jest jeszcze przed godziną 21, więc gorąco zachęcam do udziału w tym wydarzeniu. Dlaczego? Po pierwsze to nasz patriotyczny obowiązek, a po drugie jeśli sami nie podejmiemy decyzji, zrobią to za nas inni. Ja natomiast jestem zwolennikiem brania spraw we własne ręce, w każdym obszarze życia, dlatego jeszcze raz zachęcam.

Zmieni nam się Sejm, zmiany szykują się również w obszarze prawa regulującego wyroby medyczne.

Jeszcze przed końcem kadencji w połowie września, Sejm chcąc szybko uporać się z tematem, po trzech błyskawicznych czytaniach, przegłosował rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o wyrobach medycznych oraz niektórych innych ustaw. Senat do ustawy nie wniósł poprawek i 5 października ustawa została przekazana Prezydentowi do podpisu. Ogólnie o zmianach już pisałam, więcej wkrótce.

Równocześnie trwają prace nad rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie wyrobów medycznych. Projekt rozporządzenia został przedłożony przez Komisję Europejską 26 września 2012 r. i prace nad nim potrwają jeszcze może rok, a może i więcej. Dokument będzie obowiązywać bezpośrednio, bez konieczności dodatkowej implementacji przez Polskę i inne kraje członkowskie. Z dniem wejścia w życie rozporządzenia utraci moc między innymi obowiązująca dyrektywa 93/42/WE. Celem rozporządzenia jest ujednolicenie obowiązujących przepisów, doprecyzowanie wątpliwości i luk prawnych, ale pojawi się też kilka nowych definicji i procedur, które będą miały istotne znaczenie z punktu widzenia wytwórcy i nie tylko.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Katarzyna Kroner

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Kroner w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Kroner w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: