Zmiany, zmiany, zmiany …

Katarzyna Kroner        25 października 2015        Komentarze (0)

Dziś wybory, jest jeszcze przed godziną 21, więc gorąco zachęcam do udziału w tym wydarzeniu. Dlaczego? Po pierwsze to nasz patriotyczny obowiązek, a po drugie jeśli sami nie podejmiemy decyzji, zrobią to za nas inni. Ja natomiast jestem zwolennikiem brania spraw we własne ręce, w każdym obszarze życia, dlatego jeszcze raz zachęcam.

Zmieni nam się Sejm, zmiany szykują się również w obszarze prawa regulującego wyroby medyczne.

Jeszcze przed końcem kadencji w połowie września, Sejm chcąc szybko uporać się z tematem, po trzech błyskawicznych czytaniach, przegłosował rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o wyrobach medycznych oraz niektórych innych ustaw. Senat do ustawy nie wniósł poprawek i 5 października ustawa została przekazana Prezydentowi do podpisu. Ogólnie o zmianach już pisałam, więcej wkrótce.

Równocześnie trwają prace nad rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie wyrobów medycznych. Projekt rozporządzenia został przedłożony przez Komisję Europejską 26 września 2012 r. i prace nad nim potrwają jeszcze może rok, a może i więcej. Dokument będzie obowiązywać bezpośrednio, bez konieczności dodatkowej implementacji przez Polskę i inne kraje członkowskie. Z dniem wejścia w życie rozporządzenia utraci moc między innymi obowiązująca dyrektywa 93/42/WE. Celem rozporządzenia jest ujednolicenie obowiązujących przepisów, doprecyzowanie wątpliwości i luk prawnych, ale pojawi się też kilka nowych definicji i procedur, które będą miały istotne znaczenie z punktu widzenia wytwórcy i nie tylko.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 661 825 531e-mail: katarzyna.kroner@legalkp.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Kroner Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Kroner z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem katarzyna.kroner@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: