Projekt ustawy zmieniającej ustawę o wyrobach medycznych jest już w Sejmie

Katarzyna Kroner        30 lipca 2015        Komentarze (0)

Trwają wakacje. Nareszcie nadszedł czas na zasłużony odpoczynek, a nawet jak nie masz urlopu, to i tak jest wiele możliwości, aby cieszyć się smakami lata. Wakacje też na moim blogu, rzadziej pojawiają się nowe wpisy, wolniej mogę odpisywać na ewentualne maile czy komentarze. Generalnie uwielbiam słońce, cieszę się nim i Tobie też go dużo życzę.

Dlatego dziś krótka informacja, ale jakże ważna. Zmiany w ustawie o wyrobach medycznych są coraz bliżej. W piątek 24 lipca wpłynął do Sejmu rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o wyrobach medycznych oraz niektórych innych ustaw.

O planowanej nowelizacji oraz projekcie pisałam już na moim blogu. Dziś krótko przypomnę, że projekt dotyczy wdrożenia europejskich dyrektyw medycznych, w zakresie obrotu i używania wyrobów medycznych. Ustawa odnosi się także do działających w tym obszarze podmiotów i organów nadzoru m. in. wyznaczania i nadzoru jednostek notyfikowanych. Zmiany dotyczyć będą również zgłaszania danych o wyrobach i ich wytwórcach oraz systemu nadzoru nad rynkiem wyrobów medycznych, którym objęto także sprzedaż wyrobów przez Internet.

Pamiętaj że, nie musisz sam szukać i czytać przepisów, o wszelkich dalszych działaniach w Sejmie będę Cię informować na bieżąco 😉

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 661 825 531e-mail: katarzyna.kroner@legalkp.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Kroner Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Kroner z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem katarzyna.kroner@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: