Zwolnienie z opodatkowania dochodów, uzyskanych ze sprzedaży wyrobów medycznych, w Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Katarzyna Kroner        25 sierpnia 2015        Komentarze (0)

Jeżeli jesteś producentem wyrobów medycznych, a Twoja firma prowadzi działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, koniecznie przeczytaj ten artykuł, ponieważ na pewno zainteresuje Cię, wydana w zeszłym tygodniu, interpretacja Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach.

Słowem wstępu dla niewtajemniczonych, Specjalne Strefy Ekonomiczne są częścią terytorium kraju wyodrębnioną administracyjnie, na której możliwe jest prowadzenie działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach, a w szczególności korzystanie ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych lub podatku dochodowego od osób fizycznych.

Wracając do tematu 😉

Pewna firma będąca producentem sprzętu medycznego, produkująca między innymi pionizatory statyczno-dynamiczno-rehabilitacyjne oraz wózki rehabilitacyjne, posiadała pozwolenie na prowadzenie działalności na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W procesie produkcji wyrobów firma chciała wykorzystywać półprodukty np. kółka, łożyska, rury do konstrukcji wyrobów, podzespoły, pasy czy materiały, kupowane poza Specjalną Strefą Ekonomiczną. Jednak montaż wyrobów, z podzespołów i elementów dostarczonych przez dostawców, miał odbywać się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Powstało więc pytanie:

Czy dochód uzyskany ze sprzedaży wyrobów medycznych, podlega w całości zwolnieniu od podatku dochodowego, jeśli całość produkcji odbywa się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale półwyroby do produkcji zostały zakupione poza nią.

Oceniając stan sprawy ostatecznie urząd stwierdził, że gdy produkcja wskazanych wyrobów odbywa się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach posiadanego zezwolenia, a komponenty niezbędne do wytworzenia tych wyrobów zostaną nabyte od podmiotów trzecich, dochód uzyskany z ich sprzedaży, będzie w całości korzystał ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych, jako dochód uzyskany z działalności strefowej.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 661 825 531e-mail: katarzyna.kroner@legalkp.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Kroner Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Kroner z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem katarzyna.kroner@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: